Tik Kaplama

Tik Kaplama

  • Birinci sınıf Birmanya tiki  uygulaması.

Teknelerde tik kaplama ayrı bir uzmanlık ister.  İlk olarak tik ağacının kesilme yaşı ve yetiştiği bölge çok önemlidir.  Güverte kaplamaya uygun bir tik ağacı Birmanya ve yakın çevresşndeki ağaçaların 80 yaşının üzerinde kesilmesi ile elde edilir. Bunun dışındaki ağaçların dayanıklılık perfonmansı İroko, maun gibi ağaçlarınkinden farklı olamaz. Yetiştirme tik ağaçlarının ömrü 3-5 seneyi çok zor geçer. Ne yazık ki piyasada iş yapan marangoz ustalarının çok azı bu farkı ayırt edebilirler.  Bir de buna tik ağacının neslinin tükendiği gibi bir gerçek eklenince, gerçek tikin bulunma ihtimali oldukça zayıftır. Tik ağacı tutkunlarının bu durumları etüt etmesine yardımcı olarak gerçek tik işçiliği yapmak bizim işimizdir.

  • Hizmetlerimiz

    Servis hizmetlerinin en önemli kuralı, üreticilerin hazırladığı bakım manuelleri ve kitapçıklarına harfi harfine uymaktır. Bakımlar arıza olmadan yapılmalı, tamire mümkün olduğu oranda gerek kalmamalıdır. Arıza durumunda tanının doğru konulması devamı »

  • Ürünler

    Bakım hizmetlerimizin yanısıra müşterilerimizin ihtiyacı olabilecek her türlü tekne, yedek parça ve ekipmanı temin etmekte yardımcı oluyoruz. Bunlara kısaca değinmek gerekirse; yeni tekne satışı, ikinci el tekne satışı, kiralık tekne devamı »

  • Haberler

2018 Yat Servis - All Rights Reserved
Designed by Hakkı Ceylan