Suni Tik

Suni Tik: Tekne iç ve dış yüzeylerinde ve karada ıslak zeminlerde ideal çözüm!

Yat Servis, bir Amerikan markası olan Nu Teak’in Türkiye temsilcisidir. Eskiyen tik kaplı yüzeyleriniz ya da yeni kaplanacak alanlar için ideal bir ürün olan sentetik tik ile detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.

Neden suni tik?

Çevre

Çevreye önem veriyorsanız… Sadece Güney ve Güneydoğu Asya’da yetişen tik ağacı yoğun tüketim nedeniyle tükenmek üzere olan bir tür haline gelmiştir. Aşırı tüketim ve plantasyonlarda yetişen tik ağaçlarının doğal olanlarına göre aynı kalitede görülmemesi sonucunda birinci kalite tik fiyatları aşırı derecede yükselmiştir. Birinci kalite tik fiyatı ödeyip daha aşağı kalitede bir ürünü teslim almak tüketicinin sık yaşayabileceği bir durumdur. Hem doğayı korumak hem de aldanma riskinden kurtulmak istiyorsanız suni tik kullanmalısınız.

Görünüş

Suni tikin görünüşünün orijinal tikten hiçbir farkı yoktur. Dokunarak bile farkı anlamanız kolay değildir. Üstelik suni tikte dizayn imkanı çok daha fazladır. Kare, yuvarlak, siyah fitil, beyaz fitil, fitilsiz… Hangi şekli isterseniz Unique Teak o şekle girecektir.
Ayrıca suni tik üstün UV direnci sayesinde yeni görünüşünü yıllarca koruyabilmektedir. Bu sayede orijinal tikte olduğu gibi silme, tik yağı ile yağlama gibi zor ve pahalı uygulamalara ihtiyaç duymadan estetik görünüşünü muhafaza etmektedir. Neden zamanla bozulan bir görünüm için daha fazla para vereceksiniz?

Uygulama kolaylığı

Suni tik uygulaması diğerine göre çok daha kısa zamanda ve dertsiz bir şekilde yapılmaktadır. Bu sayede hem teknenizi kullanamadığınız süre azalmakta hem de kaplama işi karada yapılıyorsa marinaya verdiğiniz çekek yeri parası azalmaktadır. 10 metrekare bir yüzeyi 2 haftada mı yoksa 2 günde mi kaplatmak istersiniz? Ayrıca suni tik uygulaması dışında teknenizin güvertesi ya da gövdesinde delik açılmaz. Uygulama sadece yapıştırıcı ile yapılır ve teknenin bütünlüğü korunmuş olur. Kendine güvenen denizciler uygulama işini kendileri de yapabilirler.

Maliyet

Suni tik metrekare malzeme satış fiyatımız 200 Amerikan Doları artı KDV’dir (sarf ve yapıştırma malzemeleri dahil değildir). Uygulama da isterseniz bunun için de yeri görerek fiyat vermemiz gerekir.
Orijinal tik malzeme ve uygulama fiyatları ile karşılaştırırsanız farkın 2-3 kat mertebesinden başlayıp daha da yukarılara gittiğini göreceksiniz. Ek olarak, orijinal tikinizi yaptıracağınız sildirme işlemlerinin 2-3 sefer sonrasında yeniden döşetmek zorunda kalırsınız. Suni tik ise teknenizin ömrü boyunca size hizmet edecektir. Bu faktörü de dikkate alırsanız aradaki maliyet farkı mukayese kabul etmez noktalara gelmektedir. Neden daha fazla ödeyeceksiniz?

Su ve ses yalıtımı

Suni tik hem su hem de ses yalıtımında alternatifine göre büyük avantajlar sunmaktadır. Üzerinde suyu tutmayıp akıtan suni tik, bu sayede teknenin izolasyonuna bir katkı sağlamakta aynı zamanda da motor sesi gibi içten dışa gelen sesleri izole etmenin yanında güvertedeki topuklu ayakkabı, vb gibi sesleri de izole etmektedir.

Hafiflik

Suni tik, alternatifine göre hafiflik avantajına sahiptir. Bu tasarruf yelkenli teknelerde performans ve motorlu teknelerde de yakıt tüketimine önemli katkıda bulunur.

Kaydırmazlık

Suni tik pütürlü yapısı ile güvertede ve karadaki ıslak yüzeylerde üstün bir kaydırmazlık sağlar. Hem denizdeki risklere hem de karada özellikle de havuz başındaki düşme ve yaralanmalara karşı tedbir alınması gereken durumlarda suni tik eşsiz bir çözüm sunmaktadır.

Bakım kolaylığı

Suni tik kaplamanızı doğa dostu bir deterjanla yıkamanız yapmanız gereken tek korumadır. Silme ve tik yağı ile koruma yapmanıza gerek yoktur. Orijinal tik için sorun olan şarap, kan, vb gibi lekeler basit bir işlem ile temizlenmektedir. Hortum, çevre dostu bir deterjan ve bir fırça bakım için gerekli olan herşeydir.

Uygulama Alanları

Suni tik, iki alanda geniş uygulama imkanı vermektedir.

Denizde… Her boyda yelkenli tekne ve motoryatların güverte, havuzluk ve iç mekanları suni tikle kaplanabilir. Son zamanlarda süperyat segmentinde de suni tik kullanımı artmış, özellikle lazaret, personel yaşam alanları ve banyo, tuvalet gibi ıslak zeminli alanlarda ve bunun dışında da yolcu gemilerinin güverte başta olmak üzere her çeşit yüzeylerinde suni tik yaygın olarak kullanılır olmuştur.

Karada… Kara uygulamalarında suni tik havuz alanlarında üstün kaydırmazlık, maliyet avantajı ve bakım kolaylığı ile devreye girmektedir. Estetik üstünlüğü sayesinde açık alanda hizmet veren lokanta, cafe, vb gibi yerlerde de suni tik büyük kabul görmektedir.

İletişim:

Yat Servis, Nu Teak markasını hem merkezinden hem de bayileri aracılığı ile satmaktadır. Bayi listesi aşağıdadır:

Yatservis
0 532 611 25 04
0 542 217 62 46

İstanbul
Yüceller Limited

Çeşme
Bayilik verilecektir.

Bodrum
Bayilik verilecektir.

Marmaris
Bayilik verilecektir.

Göcek
Bayilik verilecektir.

Antalya
Bayilik verilecektir.